Достапни линкови

Времето денеска: сончево, попладне облачно


Во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот значително облачно со умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до седум, а дневната од 20 до 25 степени.

XS
SM
MD
LG