Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија изутрина свежо, во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната температура од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 19 степени.

XS
SM
MD
LG