Достапни линкови

Шилегов и официјално градоначалник на Скопје, Собчак го налути Кремљ, Иран со жена во трка за Оскар...

Настаните на денот низ фотографии - 25 октомври 2017
Покажи повеќе

МАКЕДОНИЈА - Петре Шилегов (лево), новиот градоначалник на Скопје и неговиот претходник Коце Трајановски, на примопредавањето на должноста, откако Шилегов победи во првиот круг од локалните избори 2017.
1

МАКЕДОНИЈА - Петре Шилегов (лево), новиот градоначалник на Скопје и неговиот претходник Коце Трајановски, на примопредавањето на должноста, откако Шилегов победи во првиот круг од локалните избори 2017.

РУСИЈА - Ксенија Собчак, руска опозиционерка и можна кандидатка за претседателка на Русија, со телохранители заминува од прес-конференцијата на која изјави дека Крим и припаѓа на Украина и го крена Кремљ на нозе. Нејзината изјава предизвика остра критика од Кремљ, а националистичкиот пратеник Владимир Жириновски рече дека таа треба да оди во затвор поради изјавата
2

РУСИЈА - Ксенија Собчак, руска опозиционерка и можна кандидатка за претседателка на Русија, со телохранители заминува од прес-конференцијата на која изјави дека Крим и припаѓа на Украина и го крена Кремљ на нозе. Нејзината изјава предизвика остра критика од Кремљ, а националистичкиот пратеник Владимир Жириновски рече дека таа треба да оди во затвор поради изјавата

ИРАН - Ексклузивни фотографии од копии од иранскиот филм Нафас (Здив), на иранската режисерка Наргес Ајбар. Светските медиуми објавија дека Ајбар е првата иранска режисерка која Иран официјално ја номинира за Оскар за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје.
3

ИРАН - Ексклузивни фотографии од копии од иранскиот филм Нафас (Здив), на иранската режисерка Наргес Ајбар. Светските медиуми објавија дека Ајбар е првата иранска режисерка која Иран официјално ја номинира за Оскар за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје.

ГРУЗИЈА - Луле и нож, експонати на изложбата насловена Репресиите во Грузија, отворена во грузискиот главен град Тбилиси. Според локалните медиуми, на кои се повикуваат светските агенции, изложбата е сведоштво за советските репресии во оваа поранешна членка на СССР.
4

ГРУЗИЈА - Луле и нож, експонати на изложбата насловена Репресиите во Грузија, отворена во грузискиот главен град Тбилиси. Според локалните медиуми, на кои се повикуваат светските агенции, изложбата е сведоштво за советските репресии во оваа поранешна членка на СССР.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG