Достапни линкови

Ограбена експозитура на Стопанска банка во Аеродром


Македонска полиција, МВР.

Непознато лице денеска извршило оружен грабеж во експозитура на Стопанска банка во Аеродром, на улица „1613“, потврдуваат од МВР. Оттаму информираат дека разбојништвото се случило околу 11:30 часот од страна на непознато лице кое со огнено оружје одземало одредена сума на пари. Извршен е увид на местото на настанот и полицијата работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

XS
SM
MD
LG