Достапни линкови

Грујевски и Бошковски на суд во Солун, Тилерсон во Авганистан...

Настаните на денот низ фотографии - 24 октомври 2017
Покажи повеќе

ГРЦИЈА - Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, осомничени од СЈО за нелегално прислушкување, пред судот во Солун. Нивното судење во Грција, каде беа уапсени поради лажни патни исправи, по втор пат беше одложено бидејќи Судот немал преведувач од грчки на македонски јазик.
1

ГРЦИЈА - Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, осомничени од СЈО за нелегално прислушкување, пред судот во Солун. Нивното судење во Грција, каде беа уапсени поради лажни патни исправи, по втор пат беше одложено бидејќи Судот немал преведувач од грчки на македонски јазик.

КИНА - Хостеси ги фрлаат своите капи на плоштадот Тјенанмен во Пекинг, Кина, за време на Конгресот на Комунистичката партија. На овој Конгрес, лидерот Си Џинпинг доби нов петгодишен мандат како генерален секретар на партијата.
2

КИНА - Хостеси ги фрлаат своите капи на плоштадот Тјенанмен во Пекинг, Кина, за време на Конгресот на Комунистичката партија. На овој Конгрес, лидерот Си Џинпинг доби нов петгодишен мандат како генерален секретар на партијата.

РУСИЈА - Руски православни верници, со фотографии од рускиот цар Николај Втори, протестираа пред киното Марински во Санкт Петербург, пред премиерата на филмот „Матилда“, на рускиот режисер Алексеј Учител. Демонстрантите велат дека во филмот, чија тема е љубовта на царот Николај Втори со примабалерина Матилда Кшешинска, се оцрнува ликот на нивниот цар.
3

РУСИЈА - Руски православни верници, со фотографии од рускиот цар Николај Втори, протестираа пред киното Марински во Санкт Петербург, пред премиерата на филмот „Матилда“, на рускиот режисер Алексеј Учител. Демонстрантите велат дека во филмот, чија тема е љубовта на царот Николај Втори со примабалерина Матилда Кшешинска, се оцрнува ликот на нивниот цар.

АВГАНИСТАН - Припадник на авганистанските безбедносни сили приведува лице осомничено за употреба на дрога. Властите во Кабул спроведоа голема акција против илегалната употреба на опојни дроги.
4

АВГАНИСТАН - Припадник на авганистанските безбедносни сили приведува лице осомничено за употреба на дрога. Властите во Кабул спроведоа голема акција против илегалната употреба на опојни дроги.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG