Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со подолги сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со подолги сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до пет, адненвата до 14 степени.

XS
SM
MD
LG