Достапни линкови

Одложени изборите во автономниот курдски регион во Ирак


Курдското знаме се вее во автономниот курдски регион во Ирак

Парламентот во автономниот курдски регион во Ирак соопшти дека изборите за регионалното претседателство и парламент кои беа закажани за 1 ноември се одложени за 8 месеци. Изборната комисија вчера соопшти дека политичките партии не успеале да презентираат кандидати за изборите во услови на тензии од Багдад околу референдумот за независност кој се одржа во регионот минатиот месец.

XS
SM
MD
LG