Достапни линкови

Состанок на министрите за одбрана на АСЕАН


Состанок на АСЕАН, архивска снимка

Министрите за одбрана на Соединетите држави и на Русија Џим Матис и Сергеј Шојгу денеска ќе им се придружат на нивните колеги од земјите членки на АСЕАН на состанокот посветен на борбата против тероризмот и справувањето на севернокорејската нуклеарна програма. На состанокот ќе стане збор и за поморската соработка, како и сајбербезбедноста.

XS
SM
MD
LG