Достапни линкови

Владата нема мислење за Законот за пушење


Портпарол на Влада на Македонија, Миле Бошњаковски

Владата нема мислење по предлог-законот за изменување на Законот за заштита од пушењето на предлог на пратеници од Собранието на Македонија.

За ова прашање Владата има усогласен став законот да биде вратен во Собранието на натамошна процедура, изјави владиниот портпарол Миле Бошњаковски на денешниот брифинг со новинарите.

Ова било одлучено на вчерашната владина седница на владата на Република Македонија

XS
SM
MD
LG