Достапни линкови

Времето денеска: сончево и релативно топло


Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од шест до 26 степени.

XS
SM
MD
LG