Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло за овој дел од годината со мала до умерена висока облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 24 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена висока облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од седум до 27 степени.

XS
SM
MD
LG