Достапни линкови

Шилегов објави победа во првиот круг, очекува Трајановски да го признае поразот


Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов

Резултатите се јасни во Скопје имаме победа во првиот круг, порача денеска кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов.

Шилегов рече дека сè уште нема добиено честитка од досегашниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски и дека очекува во текот на денешниот ден да му се јави и да го признае поразот.

XS
SM
MD
LG