Достапни линкови

Заев најави подобри услови во затворите


Премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Комитетот за заштита од тортура на Советот на Европа Микола Гњатовскиј

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе ги промени состојбите во македонските затвори и ќе ги спроведе препораките на Советот на Европа. Заев денеска се сретна со претседателот на Комитетот за заштита од тортура на Советот на Европа Микола Гњатовскиј. Тој оцени дека има загрижувачки услови во затворските институции и во постапките на полицијата.

XS
SM
MD
LG