Достапни линкови

Премиерот на Црна Гора Марковиќ во посета на Македонија


Премиерот на Црна Гора Марковиќ

Делегација на Црна Гора предводена од премиерот Душко Марковиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. По средбата меѓу премиерите на Македонија и Црна Гора Зоран Заев и Душко Марковиќ ќе биде одржана билатерална средба меѓу делегациите на владите на Македонија и на Црна Гора.

XS
SM
MD
LG