Достапни линкови

Симпатизери на СДСМ слават во Центар


Симпатизери на СДСМ со зурли и тапани се собраа пред седиштето на партијата во општина Центар, кое е веднаш до централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, да прослават, по неофицијалните резултати според кои СДСМ води на изборите.

Владејачката СДСМ на централно ниво, најверојатно победува и на локално ниво. Додека се чекаат официјалните резултати од изборите, од партијата неофицијално велат дека водат во повеќе општини, а за неколку општини се сигурни дека победиле уште во првиот круг.

XS
SM
MD
LG