Достапни линкови

МВР - Гласањето без посериозни нарушувања


Нема посериозни нарушувања на јавниот ред и мир за време на гласањето на изборите, соопшти портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Тони Ангеловски на прес - конференција. Тој вели дека е забележан еден инцидент во општина Бутел, кој не е поврзан со изборите. МВР има пријава и за седум случаи за поткуп.

Портпаролот вели дека полицијата е присутна на терен.

Полицијата регистрирала привремен прекин или доцнење на гласањето на 20-тина гласачки места од технички причини и гласањето е продолжено.

XS
SM
MD
LG