Достапни линкови

Печалбари од Центар Жупа на локалните избори


илустрација

Во општина Центар Жупа синоќа пристигнаа голем број на печалбари од Италија за да гласаат за избор на нов градоначалник и Совет на општината. Печалбарите кои пристигнаа со специјални автобуси и приватни автомобили информираа дека нивна желба е да го дадат својот глас за оној кандидат за кој сакаат да победи. Во оваа општина над 70 насто од населението е на печалба претежно во Италија.

XS
SM
MD
LG