Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб северен ветер


Во Македонија ќе биде сончево со слаб, претпладне умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а максималната од 20 до 26 степени. Во Скопје сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 25 степени.

XS
SM
MD
LG