Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерен ветер


Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието. Утрото ќе биде свежо со утрински температури кои ќе се движат од 0 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерен северен ветер. Температурите ќе се движат од четири до 25 степени.

XS
SM
MD
LG