Достапни линкови

Тепачка меѓу прошпански и прокаталонски групи


Тепачка меѓу прошпански и прокаталонски групи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Во Барселона дојде до тепачка меѓу поддржувачи на единствена Шпанија и на независноста на Каталонија. Тензиите остануваат високи меѓу централната влада и Каталонија по референдумот и декларацијата за независност на Каталонија.

XS
SM
MD
LG