Достапни линкови

Анархисти упаднаа во амбасадата на Шпанија во Атина


Анархисти упаднаа во амбасадата на Шпанија во Атина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Самопрогласени анархисти во Грција денеска упаднаа во амбасадата на Шпанија во Атина и фрлаа летоци во поддршка на Каталонија. „Околу 15 до 20 луѓе упаднаа во Амбасадата и фрлаа летоци. Ништо не уништија“, изјави претставник на шпанската амбасада. Грчката полиција уапси 19 лица.

Категории

XS
SM
MD
LG