Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

XS
SM
MD
LG