Достапни линкови

Пријава за полов напад во партиски штаб во Општина Дебарца


Македонска полиција, МВР.

Во Општина Дебарца синоќа бил пријавен обид за полов напад во штаб на политичка партија. К.П. од село Требеништа го пријавила нападот од страна на лицето Ф.П.М, кој како што навела се случил во простории на штаб на полтичка партија, соопштува МВР.

Случајот е пријавен синоќа околу 20:40 часот, но не се соопштува на која политичка партија е штабот, освен дека се наоѓа во село Требеништа.

XS
SM
MD
LG