Достапни линкови

Тројца американски војници загинаа во напад во Нигер


Американски војници

Тројца американски војници загинаа, а двајца се ранети во напад врз заедничка патрола на американските и нигерските сили во југозападен Нигер, соопшти денеска американската африканска команда. Во соопштението се наведува дека во вчерашниот напад загинал уште еден војник од партнерска држава, но не се соопштува државата. Повредените се во стабилна состојба и се евакуирани во медицински центар во Германија

XS
SM
MD
LG