Достапни линкови

Фирмата на Анѓушев побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО


Вицепремиерот Кочо Анѓушев

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

Во барањето се наведува дека причината е избегнување секаков можен сомнеж за судир на интерес по назначувањето на сопственикот на ЕДС, Кочо Анѓушев, за вицепремиер задолжен за економски прашања.

XS
SM
MD
LG