Достапни линкови

Аргентина, Уругвај и Парагвај сакаат заеднички да го организираат СП 2030


Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез

Аргентина, Уругвај и Парагвај официјално ја започнаа својата кампања за ко-домаќин на Светското првенство во 2030 година.

Претседателите на трите држави направија презентацијата во „Каса Росада“ каде открија дека имаат намера да користат од шест до осум стадиони во Аргентина и четири и осум во Уругвај и Парагвај.

XS
SM
MD
LG