Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Температурата ќе се движи од девет до 26 степени.

XS
SM
MD
LG