Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 24 степени.

XS
SM
MD
LG