Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

XS
SM
MD
LG