Достапни линкови

Најмалку 11 загинати во самоубиствени бомбашки напади во Сирија


Сирија- покриено тело по нападот во Дамаск, 02.10.2017

Сириските активисти соопштија дека најмалку 11 луѓе се убиени во бомбашки напад во главниот град на Сирија Дамаск. Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија денеска соопшти дека автомобил бомба екслодирал во близина на полициска станица, а претходно двајца бомбаши самоубијци ги детонирале своите појаси. Министерството за внатрешни работи исто така соопшти дека двајца самоубијци бомбаши се разнеле при што загинале цивили и полициски службеници. Засега никој не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG