Достапни линкови

Двајца загинати во Лас Вегас


Вооружен напаѓач стрелал врз луѓе на еден концерт на кантри музика во Лас Вегас, 02.10.2017.

Најмалку две лица загинале, а 24 биле хоспитализирани во пукањето што изутрината се случи во американскиот град Лас Вегас. Полицијата затвори дел од градот откако беа добиени информации за вооружен напаѓач кој стрелал врз луѓе на еден концерт на кантри музика.

XS
SM
MD
LG