Достапни линкови

Обвинет сириски бегалец за нападот во Канада


Канадската полиција обвини сомалски бегалец за обид за убиство откако извршил напад со автомобил и со нож во Едмонтон.

Канадската полиција обвини сомалски бегалец за обид за убиство откако извршил напад со автомобил и со нож пред еден фудбалски стадион во западниот град Едмонтон. Полицијата соопшти дека лицето било уапсено откако тој со нож ранил еден полицаец, а претходно со автомобил повредил неколку пешаци. Во овој напад биле повредени четири лица. Премиерот Џастин Трудо инцидентот го нарече терористички напад откако полицијата во автомобилот на напаѓачот пронашла знаме на ИД.

XS
SM
MD
LG