Достапни линкови

Турција распоредува воена техника на границата со Сирија


Турски тенкови

Турција продолжува со распоредување воена техника на границата со Сирија, јави турската телевизија НТВ.

Конвој со воени возила пристигнал во градот Рејханал во округот Хатај и оттаму се насочил кон турско-сириската граница. Воената колона возила е испратена со цел поддршка, наведува медиумот.

Во конвојот има борбени транспортери, воени вашини и друга воена техник

XS
SM
MD
LG