Достапни линкови

Уапсени мигранти при обид да ја напуштат Турција


Архивска фотографија - Мигранти во Турција.

Вкупно 236 мигранти биле уапсени од турските власти во областа Едрене, при обид илегално да ја напуштат територијата на Турција, објавија турските медиуми.

Мигрантите, кои имале намера да влезат во Грција, се по потекло од Сирија, Алжир, Мароко, Пакистан, Индија, Авганистан, Ирак, Виетнам и Бангладеш.

XS
SM
MD
LG