Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно, преку денот со почести сончеви периоди долж Повардарието. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Дневна температура од 15 до 22 степени.

Во Скопје температурата ќе се движи од осум до 19 степени.

Од недела следува период на посончево и малку потопло време преку денот, но со ниски утрински температура. Преодно наоблачување со услови за повремен дожд на северот се очекува од средината на следната работна седмица.

XS
SM
MD
LG