Достапни линкови

Трамп во посета на Азија во ноември


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ги посети Јапонија, Јужна Кореја, Кина, Виетнам и Филипините во рамки на азиската турнеја од 3 до 14 ноември. Тој ќе присуствува на регионални самити и ќе разговара за трговските односи и за севернокорејската нуклеарна закана, информира Белата куќа.

XS
SM
MD
LG