Достапни линкови

Орбан и Јанша во посета на Груевски


Архивска фотографија - Виктор Орбан на средба со лидерот на Никола Груевски.

Унгарскиот премиер Виктор Орбан и поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша се во Македонија, потврдуваат за Радио Слободна Европа од МВР.

Медиумите објавуваат дека тие се во приватна посета и ќе имаат средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG