Достапни линкови

Почина основачот на „Плејбој“ Хју Хефнер


Основачот на часописот „Плејбој“ Хју Хефнер

Основачот на часописот „Плејбој“ Хју Хефнер почина на 91 годишна возраст. Во соопштението на „Плејбој“ се наведува дека тој починал од природна смрт опкружен од семејството. Магазинот „Плејбој“ го покрена во 1953 година, а во седумдесетите години тој достигна тираж од над седум милиони.

XS
SM
MD
LG