Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено на југ. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд. Температурата ќе се движи од 13 до 19 степени.

XS
SM
MD
LG