Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со повремен дожд


Во Македонија променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата. Утринската температура од шест до 14 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб повремен дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе е во интервал од 12 до 22 степена.

XS
SM
MD
LG