Достапни линкови

Напади врз штабови на почетокот на изборната кампања


Амблемите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Општински изборен штаб на СДСМ во Аеродром, во месната заедница „Васко Карангелевски“, ноќеска бил измачкан со измет, соопшти општинскиот изборен штаб на СДСМ во Аеродром.

Непознат сторител или сторители исто така ноќеска го искршиле стаклото од излогот на штабот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода.

Двете партии ги осудија инцидентите.

XS
SM
MD
LG