Достапни линкови

Повредени 6 лица во напад со киселина во Лондон


Припадници на полициските сили во Лондон

Шест лица се повредени во напад со киселина во источен Лондон. Полицијата соопшти дека таа реагирала кога била повикана во близина на олипискиот стадион откако штетната супстанција била испрскана за време на расправија меѓу две групи на мажи. Еден маж бил уапсен под сомнение за нанесување тешки телесни повреди. Според полицијата, инцидентот не бил поврзан со тероризам.

XS
SM
MD
LG