Достапни линкови

Умрено облачно време со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 19 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд. Утринската ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

XS
SM
MD
LG