Достапни линкови

Сончево време со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

Во Скопје слично време со слаб до умерен северозападен ветер и температура од пет до 24 степени.

XS
SM
MD
LG