Достапни линкови

Времето денеска: променливo облачно


Во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали.УВ индексот ќе има вредност 5. Утринската температура ќе се движи од два до 12, а дневната 14 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

XS
SM
MD
LG