Достапни линкови

Граѓаните маршираа за правото на почист воздух


Граѓаните маршираа за правото на почист воздух
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Неколку стотина граѓани учествуваа на маршот за право на чист воздух. Настанот е во организација на коалицијата О2 за чист воздух и Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“, заедно со уште 18 невалдини организации. Здруженијата апелираат проблемот сериозно да се сфати.

Категории

XS
SM
MD
LG