Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува. УВ индексот ќе има вредност 5. Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 16 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и свежо со услови за појава на краткотраен дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој повремено може да засили. Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени.

XS
SM
MD
LG