Достапни линкови

Кај Родос спасени 16 мигранти


Мапа на островот Родос

Грчката крајбрежна стража спаси 16 бегалци на чамец кој плутал во близина на осторовот Родос.

Бегалците биле префрлени во пристаништето Мандраки на Родос, а во операцијата е уапсен и еден 39-годишен странски државјанин под сомнение дека е трговец со луѓе.

Властите во Родос спроведуваат истрага.

XS
SM
MD
LG