Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер, повеќе изразен во западните делови. УВ индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG