Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со температура до 36 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15 степени. Во Скопје, сончево и топло, со утринска температура од 13 степени и максимална дневна од 32 степена.

XS
SM
MD
LG